Ubrania które dodają lat. W tym poście chcę się skupić na kolorach, dodatkach i bieliźnie, garderobie, które sprawiają , że wyglądasz na starszą, niż jesteś i się czujesz. To jest moje subiektywne zdanie na temat błędów stylizacyjnych. Mam nadzieje, że przeczytanie tego posta zainspiruje Cię do zmian i będzie punktem do refleksji nad garderobą . Proces starzenia u każdej z nas będzie wyglądał inaczej, będą wpływały na to czynniki genetyczne, styl życia i psychologiczne (np. stres). I na to, może nie do końca mamy wpływ, ale na garderobę już tak:)

Jakie więc są ubrania, które dodają lat? Luźne/ Oversizowe

Zakładanie zbyt luźnych ubrań. Pytanie jest takie: czy wybierasz luźne ubrania po to, żeby zakryć część swojego ciała? Czy akceptujesz siebie? Dużo kobiet zakłada luźne ubrania po to, żeby się za nimi ukryć, co jest konsekwencją braku akceptacji. Jeśli czujesz, że stwierdzenie ,,chowam się za ubraniami” jest Ci bliskie, to może masz do przepracowania takie kwestie jak zaakceptowanie oraz polubienie samej siebie. Niestety z upływem lat nasza skóra zaczyna być mniej jędrna, pociągnięta w dół, biust robi się obwisły. To jest kwest grawitacji i nie jest do naturalny proces, który można opóźnić, ale nie zatrzymać. Ps: dotyka każdego człowieka:), Dlaczego niedopasowane ubrania dodają lat? Ponieważ sylwetka traci w nich proporcje, staje się bezkształtna, wygląda na cięższą i starszą niż jest w rzeczywistości. W luźnych rzeczach nie wiadomo, gdzie zaczynają się piersi, gdzie talia, biodra, nogi, jednym słowem ,,buka” 🙂 Nie szukamy rzeczy, które są za bardzo przylegające do ciała. Zasada złotego środka, między luzem a przyleganiem. Ubrania dopasowane trzymają formę i sprawują, że kształt sylwetki jest utrzymany (lifting ubraniowy). Np. zamiast legginsów (one podkreśliłyby obwisłości ciała), jeansy zaś poprzez strukturę jeansy wymodelują sylwetkę, ale też dodadzą dynamiczności i świeżości zestawom. Warto przy tym pamiętać o starej zasadzie, która mówi: dopasowana góra, luźny dół; luźny dół, dopasowana góra. A co zrobić, jeśli mamy sukienkę maxi i jest ona zbyt luźna? Przewiąż ją paskiem w talii.

ubrania które dodają lat

Ubranie które dodaje lat

Co lubisz u siebie?

Za pomocą ubrań możesz wiele zmienić w swoim wyglądzie. Wybierz choć jedną część swojego ciała, którą uważasz za atrakcyjną i postaraj się znaleźć w garderobie ubrania, które ją podkreślą. Np. masz fajne nogi – zamiast dresu stawiasz na spódnicę:)

Bielizna. Ubrania, które dodają lat.

Chyba jest to najczęstszy błąd modowy, który spotykam na ulicach i jest na mojej liście rzeczy, które dodają lat. To, co mamy pod spodem, wpływa na to, jak ubrania na nas wyglądają, ale nie tylko, bo też na zdrowie. Biust, który jest duży i ma źle dobrany biustonosz, może powodować bóle kręgosłupa. Ciasne miseczki z kolej mogą odpowiadać za kształtowanie się torbieli na piersiach, więc dziewczyny uważamy!!!

Chodźmy teraz do stylizacji. Piersi, które są na poziomie tali, bo mają źle dobrany obwód, nie są czymś, co dobrze wygląda z punktu widzenia modowego. Formułuje się biusto-brzuch w okolicach pasa. Poza tym, że nie wygląda to najlepiej, nie jest to dobre dla zdrowia. Klatka piersiowa jest przeciążona, ciężar piersi nierównomiernie rozłożony. Dobrze dobrana bielizna potrafi zdziałać cuda. Innymi błędami jest za mała miseczka, która powoduje, że biust „wylewa się” zza bluzki. Nieestetyczny jest również zbyt mały obwód biustonosza, który brzydko wżyna się w plecy i widać to przez bluzkę. W okolicach pleców, za odcięciem biustonosza, tworzą się wówczas wałeczki skóry. Zwracaj też uwagę na ramiączka, ponieważ: za krótkie powodują, że się garbisz zaś.
Za długie nie nie podnoszą ich do góry.  Nasze piersi mają tendencję do opadanie w dół, wraz z upływem lat. Tracą też jędrność po ciąży, grawitacja odciska piętno i dlatego tak kluczowa jest kwesta odpowiedniej bielizny!

Ubrania które postarzają Ubranie które postarza

Jednokolorowego ubrania zamiast tworzenie kontrastów. 

Prawdą jest, że zestawy utrzymane w tej samej kolorystyce działają wyszczuplająco na sylwetkę, ale prawdą też jest, że wszystko zależy od koloru. Moim zdaniem przy słowiańskim typie urody, źle wyglądają czarne/ brązowe barwy wokół twarzy. Kontrast między cerą, a czarnym jest dość duży, wszelkiego rodzaju zaczerwienienia są podkreślone, cera robi się szara. Ps: zwłaszcza bez makijażu.

Kolorowe akcenty

Drugą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy tworzeniu jednokolorowych zestawów, to dodawanie kolorowych elementów. Noszenie jednolitych ubrań może sprawiać, że będziesz wyglądała na starszą, niż jesteś w rzeczywistości. Dzieje się tak za sprawą braku kontrastów w stylizacji. Możesz wydawać się bardziej blada lub zmęczona. W powszechnym odczuciu przyjęło się, że czarny kolor wyszczupla, pozwala ukryć niedoskonałości sylwetki i nie rzuca się w oczy. To jest mit. Ciemne kolory – brązy czy czernie – postarzają.  Te kolory zastępujemy odcieniami granatu, butelkowej zieleni czy bordowego. Warto, komponując zbliżoną kolorystycznie stylizację, przełamać ją jakimś żywym kolorem za pomocą biżuterii, czy dodatków. Jeśli używasz palety barw to najlepiej wybrać przeciwny kolor do tego, jaki masz na sobie. Na przykład przeciwnym kolorem dla niebieskiego jest pomarańczowy tzn. denim look, przełamiesz pomarańczowymi dodatkami. Jest to tylko złudzenie optyczne, ale tak właśnie działają nasze oczy.

Makijaż postarzający.

Są takie błędy w make-upie, które dodają lat. Po pierwsze źle dobrany odcień podkładu, daje efekt maski. Fluid dobieramy to tonu naszej skóry, może być ciepły bądź chłodny. Tutaj znajdziesz więcej technik do zidentyfikowania twojego typu urody.

Makijaż który dodaje lat

Dodatkowo kwesta wykończenia, wraz z upływem lat nie najlepiej wygląda matowe wykończenie. Puder zbiera się w zmarszczkach, podkreślając załamania skóry. Kolejnym błędem jest jednoczesne akcentowania oczów i ust, za sprawą takiego makijażu rysy twarzy się wyostrzają, robi się ciężko na buzi. Znowu zasada złotego środka, pomalowane oczy, zrezygnuj z kolorowej szminki. Jeśli z kolei zaakcentowałaś usta, postaw na delikatny makijaż oczów.

Wisienką na torcie, która będzie odgrywał kluczową rolę przy makijażu, są brwi. To one wpływają na proporcje twarzy, czy nos jest szeroki/ wąski, czy czoło wydaje się wysoki, niskie. Kształt brwi bezpośrednio determinuje rysy twarzy.

Makijaż który dodaje lat - stylizacja brwi

Jeśli chcesz wiedzieć wiece na temat stylu życia, który wpływa na młody wygląd zachęcam Cię do przeczytania artykułu na moim blogu, jak wyglądać młodziej.

A jeśli gotujesz i nie masz czasu na czytanie, zrobiłam też wideo na temat błędów modowych, które dodają lat i sprawiają, że wyglądamy na starsze, niż jesteśmy, to zapraszam do oglądnięcia wideo.

 

Leave a comment