O mnie

osobista stylistka dla mężczyzn
Hej, jestem Ania. Ciesze się, że tu zaglądasz!

Dwa słowa o mnie:)

Cześć! Jestem Ania Pachura.

Pomagam się ubrać, żebyś wyglądał/a atrakcyjnie i czuł/a się pewnie w tym, co masz na sobie . Dobieram ubrania, które podkreślają to, jaka(-i) jesteś w środku. A przy tym po prostu ułatwiają codzienne ubieranie się i zwiększają harmonię w Twoim życiu.

Dlaczego się tym zajmuję?
Lata temu, będąc studentką (wydaje mi się, że to za dinozaurów, piszą ten tekst), studiowałam dwa kierunki jednocześnie. Nauka zaczęła mnie pochłaniać, a ja kompletnie przestałam nadawać znaczenia ubraniom i wyglądowi. Uważałam, że szkoda czasu na głupoty. Nie czułam się najlepiej ze sobą, mój stan ducha oddawała bajka pt. „Brzydkie kaczątko”, gdzieś z boku, nie wychylająca się, najlepiej w pelerynie niewidce. Prawdę powiedziawszy nawet się nie zgłaszałam na ćwiczeniach, bo nie chciałam przykuwać uwagi. Do tego problemy rodzinne (śmierć kogoś bliskiego) i ostatnia rzecz, o której myślałam, to poświęcanie czasu sobie. Wydawało mi się to takie płytkie i bez sensu. W międzyczasie zdecydowałam się w końcu na studia zagraniczne. To nie była decyzja z dnia na dzień, dojrzewałam do niej przez całe wakacje, aż w końcu we wrześniu wyjechałam.

Podczas studiów za granicą, odżyłam. Z ciekawością obserwowałam włoszki i ich styl, ich odwagę w wyrażaniu siebie, ich kolorowość, ich ekspresję, ich zabawy modą. Pod wpływem nowego otoczenia chciałam zmienić coś w sobie, zaczęłam zaglądać do włoskich magazynów modowych i uczyć się łączenia kolorów, wybierania ubrań, tworzenia spójnych stylizacji oraz zgłębiłam kilka trików makijażowych. To wszystko sprawiło, że gdzieś w środku mnie zaczęłam się czuć się lepiej ze sobą, byłam bardziej pewna siebie. Dostrzegłam, że odpowiedni strój i makijaż wpływają na moje samopoczucie. Kierując uwagę i czas na siebie zaczęła powracać moja ,,radość z życia” i uwielbiałam bawić sie moim imagem. Ludzie inaczej na mnie reagowali:) Odkryłam, że wygląd też jest ważny, bo dzięki temu można efektowniej pokazać innym, jak fajnymi ludźmi jesteśmy w środku. I że każdy jest piękny taki, jaki jest, a odpowiednie ubrania i dodatki po prostu to podkreślają. PS: poznałam nowych ludzi, bo dziewczyny mnie zaczepiały i mówiły np. ,,o fajne buty”. I od zdania do zdania wchodziłyśmy na inne tematy.

Wierzę w to, że wygląd wpływa na to jak się czujemy ze sobą. Nawet były przeprowadzane badania w 2012 przez profesor K.Pine i okazało się, że osoby, które miały na sobie ubranie, które miało dla nich symboliczne znaczenie, czuły się pewniej ze sobą. Drugie z kolei badanie, udawadnia, jak nasza percepcja siebie wpływa na nasze kompetencje. Przeprowadzono eksperyment, gdzie grupę podzielono na dwie pod grupy. Jedna część badanych miała na sobie ubrania określone ,,fartuchem lekarza", a druga część ten sam fartuch, nazwany ,,płaszczem malarza”. Finalnie Ci, którzy wierzyli, że mają na sobie strój lekarza wypadli lepiej w zadaniach niż uczestnicy w fartuchu malarza. Konkluzja z prac badawczych – ubrania są w stanie wpływać na nasze postrzeganie nas samych i naszych kompetencji. To był ten sam fartuch, tylko inaczej przedstawiony, a uczestnicy przypisując mu określone znaczenie wpływali na swoje zachowanie i umiejętności. Poniekąd ubrania stają się samospełniającą się przepowiednią. Zaczynamy się zachowywać tak, jak myślimy o sobie.
A dobrze dobrany strój pomaga poczuć się pewnie, atrakcyjnie, odzwierciedlić nasze ,,ja” , podkreślając atuty naszej sylwetki.

Chcę pomagać kobietom i mężczyznom w kreowaniu stylu, bo wierzę, że ubrania wpływają na nasze samopoczucie i to, jak się czujemy ze sobą. Dobrze dobrana garderoba pozwala poczuć się atrakcyjnie i pewnie siebie.

Przygotowałam dla Ciebie dwie ścieżki.
Pierwsza to indywidualne konsultacje ze mną. Skorzystaj, jeśli marzysz o garderobie dobranej do stylu życia i Twoich aktualnych potrzeb. Po spotkaniu zyskasz większą pewność siebie na co dzień dzięki stylizacjom dopasowanym do Ciebie, poznasz moje sprawdzone tipy i wskazówki i nauczysz się je stosować.

Drugą ścieżkę przygotowałam dla tych z was, które chcą pracować samodzielnie nad stylem za pośrednictwem kursów online, korzystając z mojej wiedzy i doświadczenia.

Prywatnie uwielbiam podróżować, gotować i tańczyć! Pląsam się przy Shakirze i skaczę przy Rolig Stonsach, czasami rozgotuje makaron, ale czuję się rozgrzeszona, bo wiem, że to powszechny występek😊 Najczęściej moje wojaże ograniczają sie do Włoch, bo je kocham, dawno dawno dawno temu nauczyły mnie ,,życia" i doceniania codzienności. Kocham życie!

Kontakt: [email protected]