Jak określić typ urody?

Całe wideo i wpis poświecę temu: Jak określić typ urody – czy jest, ciepły, chłodny czy neutralny.

Po pierwsze chciałabym wyjaśnić różnice pomiędzy kolorem skóry, a tonem skóry. Po drugie, jak możesz wykorzystać informacje o tonie skóry? I pokazać, aż 4 sprawdzone sposoby na  odkrycie typu Twojej urody.

Jaki masz ton skóry

Jaka jest różnica pomiędzy kolorem skóry a tonem skóry?  Kolor skóry to barwa twojej skóry, którą widzisz na pierwszy rzut oka w lusterku, wyróżnia się :

 1. bladą – skóra biała

2. normalna – skóra różowo-biała

3. czerwona – skóra czerwonawa

4. śniadą – odcienie jasnobrązowego

5. żółtą – skóra od płowej do żółtawobrunatnej

6. brunatną – skóra średnio do ciemnobrązowej

7. czarną – czarnobrązowa do niemal czarnej

Różnice w kolorze skóry zależą od ilości i jakości produkowanego barwnika. Im jest go więcej, tym skóra jest ciemniejsza. Jest zmienny, stąd latem, Twoja skóra może być bardziej śniada, a zimą czerwona.
Tonacja skóry w przeciwieństwie do koloru skóry jest ukryta i nie jest widoczna ,,gołym okiem”, pozwala określić nasz typ urody – ciepły/ chłodny czy neutralny. Ton skóry bez względu na kolor skóry nie zmienia się, bo włosy, oczy mają określoną tonację ciepłą bądź chłodną. I nawet farbując włosy dobrze jest wybierać kolor w naszej tonacji np. ciepły brąz, a chłodny brąz.

Jak wykorzystać informacje o typie urody?

Wiedząc, czy masz ciepły czy chłodny ton skóry jesteś w stanie dobrze dobrać ubrania, dodatki, makijaż i kolor włosów.  W dobrze dobranych kolorach do typy Twojej urody będziesz wyglądała na zdrową, wypoczęta i promiennie, zaś w źle dobranych będziesz wydawała się być chorą i zmęczoną.

Trzy sposoby na określenie tonu skóry – ciepły, chłodny czy neutralny.

Dobrze jest stanąć świetle dziennym ( nie w świetle sztucznym, czy świetle słonecznym padającym bezpośrednio na nas), związać włosy, żeby ich kolor nie zakłócał odczytu kolorów na twarzy.

1.Pierwszy sposób jakiego koloru są twoje żyły?

Chłodny ton skóry

Zielone czy niebieskie?

Jeśli żyły mają pigmentację zieloną, oliwkową masz ciepłą karnację.

Twoje żyły mają zabarwienie niebieskie bądź fioletowe  prawdopodobnie jesteś zimnym typem urody.

A co jeśli nie jesteś w stanie zidentyfikować kolorów żyłek? Prawdopodobnie jesteś neutralnym kolorem,  ale poczekaj na kolejne testy.

2. Weź białą kartkę i przyłóż ją do szyi i dekoltu.  Nie przykładaj do twarzy, ponieważ twarz pod wpływem hormonów, wyprysków jest zawsze bardziej czerwona. Porównując kolor twojej skóry to kartki, zastanów się czy jest ona bardziej żółta, czy czerwona. Jeśli jest żółta to znaczy, że masz ciepły ton skóry, a jeśli jest czerwona to jesteś chłodnym typem urody. Przy problemach z określeniem koloru skóry, prawdopodobnie możesz być neutralnym typem.

Jak określić typ urody?

3. Trzecim testem na określenie tonu skóry jest przyłożenie złota i srebra do skóry. Osoby w typie ciepłym lepiej wyglądają w złocie, natomiast typy chłodne – w srebrze.

Określenie typu urody - ciepły, chłodny, neutralny

W tym artykule podzieliłam się z Tobą 3 wskazówkami na określenie tonu Twojej skóry, a więcej sposobów i metod na definiowanie typu urody znajdziesz w moim kursie: Jak łączyć kolory i wzory? Zyskasz dzięki niemu znajomość swojego tonu skóry i nauczysz się wybierać kolory, które będą podkreślać Twoje naturalne piękne. Dodatkowo poznasz zasady gry kolorami i wzorami, poczujesz się bardziej pewna siebie i swoich wyborów modowych. Jako efekt uboczny kursu, większa kreatywność – wokół będziesz widziała inspiracje i nowe pomysły na tworzenie stylizacji.

A co mówią moje kursantki o kursie?:)

kurs jak dobierać kolory

Jak wykorzystać informację o określeniu typu urody?

Znając tą twojej skóry możesz wybierać pomiędzy ciepłymi i chłodnymi odcieniami tego samego koloru.  Nie istnieje jeden niebieski, jeden czerwony, jeden żółty,  Pamiętaj,  w każdym kolorze możesz wyglądać dobrze, chodzi o wybranie odpowiedniego odcienia.

Łatwo jest odróżnić zielony od niebieskiego, ale znacznie trudniej ciepły zielony od chłodnego zielonego, czy ciepły niebieski od chłodnego niebieskiego.  Tutaj pomoże doświadczenie i trenowanie oka, z czasem łatwiej Ci będzie określić, czy kolor jest ciepły, czy chłodny i czy będzie dobrze współgrał z twoim tonem skóry.  Dodatkowo możesz zajrzeć do mojego wpisu poświęconego temu jak określić, czy kolor jest ciepły, czy chłodny. Pokazuje kilka sposobów na ogarnięcie barw:)

Weź ubrania z twojej szafy i przyłóż je do szyi i dekoltu. Sprawdź w których twoja skóra wygląda na zdrową, a które dają efekt chorej i zmęczonej twarzy. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza.  Im więcej będziesz trenować, tym łatwiej przyszłości będzie ci określić czy to jest ,,twój’’ kolor. Czasami podświadomie czujemy, że to jest nasz kolor i że wyglądamy w nim dobrze. Zastanów się jakich kolorów masz najwięcej w garderobie? Jakie koloru nie lubisz?

Jeśli masz jakieś wątpliwości, co do określenie tonu skóry, pytaj, postaram się pomóc. Również podczas przeglądu szafy, bądź wspólnych zakupów dobieram kolory odpowiednie do klienta i jego typu urody. A tutaj wideo ,, Jak określić ton skóry?”.

7 Comments

Leave a comment