Najwięcej pytań dostaję o to, jak łączyć kolory ubrań np. z czym zestawić zieloną spódnicę, a co pasuje do różowego płaszcza? Tym wpisem, chciałabym pokazać jak łączyć kolory. Mam nadzieję, że przyda się przy porannym tworzeniu zestawów. Pokaże też przykłady stylizacji, żeby przełożyć teorię na praktykę. Wskazówka ode mnie, moda to zabawa, nie bój się.

Od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od koła kolorów, jeśli czujesz się niepewnie w temacie łączenie kolorów. Takie kolo zawiera paletę barw różnych kolorów. Bywa wykorzystywane w modzie, fotografii i urządzaniu wnętrz. Jest powszechnie stosowane i bardzo uniwersalne, a kobiety na całym świecie używają koła kolorów do budowania swoich stylizacji. Jego znajomość znacznie ułatwia tworzenie zestawów, uczy kreatywności i nowych połączeń.

koło kolorów w modzie

Jak łączyć kolory ubrań? Typ urody.

Warto pamiętać o tym, żeby dobierać kolory do typu urody. Niebieski, może być bardzo jasny, ale też chabrowy. W każdym kolorze możesz dobrze wyglądać wybierając jego odpowiednie nasycenie. Jak więc zrozumieć, czy barwa jest ciepła, czy chłodna? W wielkim skrócie sprawdzając jaki barwnik dam dominuje – więcej tam żółtego i pomarańczowego, czy szarego i niebieskiego? Temperaturę barw, dobrze jest uwzględnić przy dobieraniu kolorów garderoby. Dzięki temu szafa robi się spójna, a kolory współpracują ze sobą. Odpowiednie nasycenie kolorów jest ważne, zwłaszcza, jeśli nie masz makijażu. Nasza cera w dobrze dobranych kolorach będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą, a w źle skomponowanej palecie kolorystycznej na chorą i zmęczoną.

Monochromatyczne połączenie kolorów

1. Jednokolorowe zestawy = MONOCHROMATYCZOŚĆ

Polega na łączeniu różnych barw tego samego koloru.

Przykłady: jasny niebieski z intensywniejszym niebieskim

Rezultat: stylizacje zrównoważone, spokojne, eleganckie, bardzo spójne oraz przyjemne dla oka.

PS: żeby było ciekawiej zestawiaj różne materiały (jeans z dzianiną) , tekstury (wypukłe swetry z atłasowymi spodniami) i wzory. Takie stylizacje sprawdzą się, kiedy nie masz pomysłu, co z czym zestawić, albo zależy Ci na eleganckim połączeniu. Ubrania skomponowane według zasady monochromatycznej, mogą stanowić idealną bazę dla innych stylizacji i można je w łatwy sposób przełamywać jakimś akcentem kolorystycznym.

Jak łączyć kolory ubrań- kolory monochromatyczne
Jednokolorowe łączenie ubrań
jak łączyć kolor różowy
monochromatyczne stylizacje jak łączyć kolory ubrań

Kontrastowe połączenie kolorów

Wybieramy kolory znajdujące się naprzeciwko siebie, a więc np. granat z żółtym, niebieski z pomarańczowym albo różowy z zielonym

Przykłady: żółty + fioletowy, czerwony + zielony, niebieski + pomarańczowy

Rezultat: duży kontrast w zestawie, stylizacje są kolorowe, odważne, dynamiczne, kreatywne

Jak łączyć kolory - kolory kontrastowe
Sposoby łączenia kolorów ubrań
Jak dobierć kolory ubrań

Pokrewne połączenie kolorów

Polega na łączeniu kolorów znajdujących się obok siebie na kole barw.

Przykłady: butelkowa zieleń + trawka zieleń + intnsywny żółty

Rezultat: stylizacje harmonijne, zbalansowane i spójne.

Jak łączyć kolory - kolory pokrewne
Jak dobierać kolory ubrań zielony

Kolory, które pasują ze wszystkimi barwami – jak łączyć kolory ubrań?

Są takie kolory, które dobrze współgrają ze wszystkimi kolorami z palety kolorystycznej, np. biały. Te barwy można łączyć również między sobą np. czarny z białym, ale też tworzyć monochromatyczne stylizacje utrzymane w tej samej kolorystyce np. od stóp do głów w białym kolorze.

W tym wpisie podzieliłam się z Tobą 3 podstawowymi zasadami łączenia kolorów, a więcej na ten temat znajdziesz w moim kursie o tym jak łączyć kolory i wzory oraz dobierać je do swojego typu urody. Treści, którymi dziele się za darmo, nie wyjaśniają wszystkiego, bo ja też chcę z czegoś żyć:) Z kolei kurs, jest tak pomyślany, że szybko i skutecznie objaśnia wszystkie zagadnienia związane z kolorami i wzorami. Zobacz, co piszą dziewczyny, o kursie:

Kurs Jak łączyć kolory ubrań?
Jak łączyć kolorowe ubrania
białe zimowe stylizacje
https://www.pinterest.es/pin/174303448068553168/
czarne jesienne zestawy
https://www.pinterest.es/pin/11681280274069438/

Leave a comment