.

W dzisiejszym wpisie, będzie, o tym: jak ukryć duży brzuch? Sama borykamy się z tym problemem, ponieważ cokolwiek zjem, to mój brzuch to odzwierciedla. Mam tzw. efekt ciąży spożywczej, ale też kiedy mam mieć okres, moje ciało mi o tym sygnalizuje i robię się spuchnięta w okolicach brzucha. Tak sobie myślę, że te dwa problemy dotyczą większości z nas. Ale być może, będziesz chciał zakryć brzuszek, bo jesteś w ciąży, a wciąż nie czujesz się gotowa, żeby obwieścił to światu. Innym powodem chęci jego wyszczuplenia, może być posiadanie sylwetkę typu jabłko.  Przy takiej figurze tłuszczyk naturalnie gromadzi się w okolicach brzucha.

Jak ukryć duży brzuch? – czego nie nosić….

W pierwszej części skupię się na tym, czego nie zakładać, aby brzuch nie wydawał się duży. Pokaże jak ukryć brzuch odpowiednią tkaniną.
Po pierwsze, unikamy tkanin i materiałów, które są cienkie i elastyczne. Dlaczego? Ponieważ taki rodzaj tkaniny podkreśla wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Materiał ,,obwleka”  nasze ciało i nie jesteśmy w stanie, w żaden sposób tkaniną kształtować nasze sylwetki. Tkanina przylega do fałdek i  tłuszczyku, podkreślając wszystkie niedoskonałości. Dlatego szukamy materiałów, które są sztywne, żeby ubranie nadawało kształt ciału, a nie odwrotnie.

Jak ukryć duży brzuch

Po drugie unikamy wszelkiego rodzaju falbanek, kieszeń, zdobień, cekinów  w okolicach brzucha. Tego rodzaju zdobienia będą przyciągały uwagę w stronę brzuszka, a pamiętamy o tym, że kiedy chcemy coś zakryć w naszej sylwetce, to odwracamy uwagę  od tego miejsca:) I w druga stronę, kiedy chcemy uwypuklić atut naszego ciała, to akcentujemy daną część sylwetki różnego rodzaju zdobieniami, czy też falbanami. Poza tym kieszonki, falbany, to są dodatkowe warstwy materiału, które dodają objętości.

Jak zamaskować duży brzuch

Po trzecie, żeby zakryć brzuch rezygnujemy z poziomych podziałów w okolicy brzucha. Powiedziałabym, że ta zasada jest przykazaniem dla sylwetki typu jabłko. Chodzi tutaj o to, że jeżeli np. założysz już bluzkę ze spodniami z wysokim stanem i włożysz bluzkę w  środek spodni, to tak naprawdę ten brzuszek będzie tylko podkreślony. Dlaczego? Ponieważ tłuszczyk gromadzi w okolicy brzucha, spodnie go dodatkowo ścisną, on będzie się wylewał zza brzucha + dodatkowa warstwa tkaniny w okolicach brzuch, będzie dodawała kilogramów. Powstaje poziomy podział w okolicach brzucha. Dlatego myślę, że lepszym rozwiązaniem przy sylwetce typu jabłko są sukienki. Jeśli bardzo lubisz spodnie, to sugerowałbym Ci szukanie bluzek, które kończą się w okolicach kroku i pod żadnym pozorem, nie wkładamy jej do środka spodni. 

 

Jak ukryć brzuch

Najlepsze fasony, żeby zakryć duży brzuch.

Najlepiej ukryć  brzuch w sukienkach. Bo nic nie ściska brzuch. Chodź mam świadomość, że to utopia chodzić na co dzień w sukienkach. 

Fasonem, który ładniej będzie ukrywał mankamenty brzuszka są wszelkiego rodzaju sukienki kopertowe. Płachty materiału są założony na siebie. Formułuje się skośna linia, która będzie działała wydłużająco  na sylwetkę. Poza tym po bokach powstają drapowania, które będą ukrywały wszelkie niedoskonałości. Ten brzuszek nie jest ściśnięty w żadnym punkcie w sukience kopertowej. 

Po drugie sprawdzą się sukienki typu szmizjerka. Rząd pionowych guzików budują pionową linie, odwracając uwagę od brzuch.

Po trzecie dobry rozwiązaniem są marszczenia, drapowania w okolicach brzuszka. Struktura tkaniny ukrywa fałdki. Nie do końca wiemy, czy to jest ten brzuszek co wystaje, czy to jest tkanina. Powstaje złudzenie optyczne, a uwaga jest rozproszona.

Jak zakryć wystający brzuch

Jak zakryc brzuch

Sprawdzą się również sukienki typu kimono. Zwłaszcza te z szerokim pasem pod biustem. Szeroki pas, zrobi talię, sylwetka będzie nabierała krągłości i proporcji.  Kobieca figura jest kojarzona z  charakterystycznym wcięciem gdzieś na wysokości  pasa, zwanym talią. Za każdym razem, kiedy  ubranie akcentuje talie, figura wydaje się  smuklejsza. Fason kimono, nie uciska fałdek,  dlatego rekomenduje go, kiedy chcesz ukryć duży brzuch.

Ukryć duży brzuch

Czy ścisnąć brzuch?

Jeśli nie jesteś w ciąży (brzucha ciążowego nie należy niczym ściskać) i zależy Ci, żeby w kilka minut odjąć sobie kg, to fajnym rozwiązaniem jest bielizna wyszczuplająca. To najwygodniejszych elementów garderoby ona nie należy, ale daje spektakularne efekty. Sama mam kilka rodzajów majtek, czy też gorsetów i widzę, jak ładnie pomagają mi wyszczuplić brzuch. Nie zakładam jej często, bo jednak daje uczucie dyskomfortu i nie lubię procesu jej wkładania. (protip: posmaruj wcześniej ciało kremem, łatwiej naciągnąć bieliznę). Polecam zwłaszcza kolor cielisty do szafy (będzie pasował do wszystkeigo).  Ale faktem jest, że ubrania ładnie się na niej układają i fałdki są zminimalizowane. Szwy, które biegną wzdłuż bielizny, sprawiają, że sylwetka ma również korzystniejsze proporcje.

czym ścisnąć brzuch

A jeśli chciałabyś więcej porad na temat tego, jak ukryć duży brzuch, to zachęcam do oglądnięcia wideo oraz zajrzenia do wpisu porady dla plus size.
A może chcesz odjąć sobie kilogramów ubraniami? Zajrzyj to trików wyszczuplających.

Leave a comment