.

Porady ubioru dla sylwetek plus size XXL. Bez względu na rozmiar, można wyglądać modnie, bo dobry gust nie zależy od kilogramów, wzrostu czy koloru oczów.

Ważne jest zrozumienie, że rozmiar plus size, nie jest jedną sylwetką, ale różnymi figurami. W zależności od tego, gdzie się tłuszczyk gromadzi. Można mieć np. sylwetkę, gdzie dodatkowe kilogramy będą się gromadziły w okolicach biustu, brzucha, bądź  biodrach. Niektóre kobiety będą miały problem z podkoszulkami, które nie będą przylegały do biustu i będą ciągnąć pod pachami, albo te dziewczyny, które mają problemy ze znalezieniem spodni, bo brzuszek jest duży, a nogi szczupłe i żadne spodnie nie przylegają w pasie. To pokazuje, jak sylwetki mogą być zróżnicowane miedzy sobą.


Bielizna. Porady plus size xxl.

Po pierwsze zwracają uwagę na bieliznę. To jest najważniejszy punkt, wszystko to, co masz na sobie jest kształtowane przez bieliznę. Bielizna potrafi ładnie wymodelować figurę i wpływa na to, jak ubrania wyglądają na sylwetce. Najczęściej na ulicach obserwuje źle dobraną bieliznę. Biustonosz które są z zza dużym obwodem, powodują, że  biust ciągnie się do pasa. To bardzo nie ładnie wygląda, ale poza aspektem estetycznym, źle wpływa na zdrowie, ponieważ  kręgosłup jest bardzo obciążony. Więc nie rób nawet tego dla mody, tylko dla siebie i dla swojego zdrowia, żeby mieć dobrze dobrany biustonosz. Jeżeli stanik jest za ciasny, to będzie on budował fałdki na plecach. W przypadku miseczki, które są za małe ten biust będzie się wylewał, ,,bułeczkował” .

Co w sobie lubisz? Porady plus size xxl.

Moja rada dla Ciebie jest taka, żebyś zidentyfikowała taki punkt w ciele który Ci się podoba i wokół niego budowała swoje stylizacje. Na przykład, jeśli uważasz, że masz fajny ładny biust, to ubieraj się w taki sposób, żeby go podkreślić np. odpowiednimi bluzkami czy też dekoltami. Ashley Graham – jest modelką plus size, a swoje stylizacje buduje wokół talii i podkreśla ją np. spodniami z wysokim stanem, czy też krótkim tropem, bądź też akcentuje ją za pomocą paska.

Porady modowe dla xxlPorady dla dużych rozmiarów

Jeśli zaś popatrzeć na stylizacje Magdy Gessler, to jej problemem jest brzuszek i odwraca od niego uwagę nogami.

Ubrania dopasowane.

Wybieraj rzeczy, które są dopasowane, zamiast ubrań, które są luźne, czy też obcisłe. Dlaczego? Bo jeżeli ubranie jest za bardzo dopasowane, to podkreśla  wszelkie niedoskonałości. W przypadku  ubrań, które są za duże, oversizowe sylwetka gubi proporcje. W takiej rzeczy nie wiadomo, gdzie zaczyna się biust, gdzie jest talia. Sylwetka  wygląda nieproporcjonalnie. Dlatego powinnaś wybierać ubrania które są przylegają do ciała przy czym nie są obcisłe.

Porady dla xxl

Tkanina.

Tkanina na którą się decydujesz, nie powinna być przylegać,  ,,oblepiać” ciało. Czyli np. 100% elastynu, który mocno uwydatnia fałdki, może podkreślać tłuszcz. Najlepszy wybór to sztywne materiały. Kiedy ubrania są uszyte z materiałów, które są sztywne, grube, matowe, to tkanina formuje sylwetkę, a nie na odwrót, że sylwetka kształtuje tkaninę.

Porady plus size xxl

Kolory. Porady plus size xxl.

Jakie są kolory odpowiedniej dla sylwetki przy kości? Najlepszym wyborem będą ciemne, stonowane kolory, które  będą wyszczuplały postać. Rekomenduje granat, ciemna zieleń, bordowy, a latem odcienie khaki.  Dodatkowo lepiej szukać matowych, a nie połyskujących tkanin. Błyszczące materiały odbijają światło, przez co, sylwetka wydaje się być większa. Matowe tkaniny pochłaniają promienie słoneczne i tkanina buduje wrażenie szczupłej sylwetki.

Pamiętaj o tym że jasne, ostre kolory zawsze powiększają przestrzeń na której są założone. Lepiej je przemycać w małych ilościach, na przykład fajnie wykończony kołnierzyk – kolorową ramówka . Z tematem kolorów jest związana kwestia tworzenia jednonokolorowych zestawów, ponieważ kiedy nie ma w stylizacji żadnych poziomych podziałów sylwetka wydaje się być szczuplejsza. Dlatego warto stawiać na zestawy w tych samych kolorach, bo figura w pionie, wydaje się być wysoka, a co za tym idzie szczupła.

Dodatki

Akcesoriami można faktycznie poszaleć, bo o, ile ubrania w sieciówkach są do jakiegoś rozmiaru, o tyle dodatki są powszechnie dostępne. Ważne jest, ze stylizacyjnego punktu widzenia, jest dobieranie dodatków do rozmiaru sylwetki. Kolokwialnie można powiedzieć, że dodatki rosą wraz z kilogramami i wzrostem. Większy dodatek  nie zginie na sylwetce i będzie wyglądał proporcjonalnie. Duży rozmiar = duże kolczyki , czy też naszyjnik. 

Jak się ubierać przy dużych rozmiarach?Jak się ubierać przy dużych rozmiarach?

Piony a porady plus size xxl.

Kolejną ważną rzeczą przy stylizowaniu dużych rozmiarów jest dążenie do budowania pionowych liń w stylizacji, na przykład poprzez różnego rodzaju guziki, które ciągną się od dołu ku górze, czy też np. szalik przewiązany jak np. u Magdy Gessler. Wszystko to, co jest w pionie, optycznie wysmukli sylwetkę, bo wydaje się być ona wyższa.

Chcesz więcej porady plus size xxl? Podrzucam link do ostatniego wideo:)

Leave a comment