W tym wpisie poświęconemu zagadnieniu ,,Jak wyglądać młodziej” pokaże jaki styl życia, czynniki, jedzenie determinują młody wygląd. Nie ma sensu wykonywać makijażu odmładzającego, nie dbając o cerę, nie nakładając kremów, czy masując buzi codziennie. Bądźmy mądre, dbajmy o siebie długofalowo, a nie jednorazowymi akcjami.

Przygotowywując się do tego tematu uświadomiłam sobie, że wiele z nas ma strach przed starością. Wynika to z informacji, którymi jesteśmy (przedewszytkim my kobiety) karmione w procesie dojrzewania ,, zegar biologiczny tyka” ,,uważaj, bo Cię nikt nie będzie chciał”. Pewnie wiele z nas gdzieś tam podskórnie boi się, że może nigdy nie będzie mamą, nie będzie miała dzieci, że jedyną wartością jaką, ma do zaoferowaniu światu jest ,,młodość” . Boli mnie to. Mam wrażenie, że jest to sprowadzanie kobiety do roli czynnika reprodukcyjnego, gubiąc przy tym wartość kobiety jako człowieka. Chce każdej z Nas powiedzieć, że może z wiekiem ciało się zmienia, ale niezależnie od upływu lat mamy takie samo prawo do cieszenia się życiem, czerpania przyjemności z jedzenia, bliskich relacji, świecącego słońca, czy deszczu. Najważniejsze jest to, że jesteśmy. Nie jesteśmy produktami w sklepie z określoną datą przydatności.

Jak znaleźć balans pomiędzy wartością człowieka, a wyglądem? Moim zdaniem ,dbając o jedno, i drugie. Dlatego w tym odcinku pokaże, jak zadbać o siebie w sposób kompleksowy, bo wierze w to, że dbając sama o siebie, opiekujesz się sobą, dajesz samej sobie wiadomość ,,jestem ważna”, ,,jestem wartościowa” ,,jestem piękna”.

Jak wyglądać młodziej? Zmęczenie

Nie wiem, czy wiesz, ale bardzo dużo obowiązków domowych wykonują kobiety bezpłatnie. I problem jest taki, że jak jesteś zmęczona, przeciążona ilością pracy, zadań do wykonania, to nie masz ani czasu, ani ochoty na dbanie o siebie. Przy tak wielu obowiązkach, ciężko znaleźć czas na wklepanie kremu czy też przeczytanie książki. Jak można rozwiązać problem ubóstwa czasowego? Np. angażując innych domowników w pracę, zamówienie diety pudełkowej, czy też skorzystanie z usług np. sprzątnie, mycie okien. Nie chcę za bardzo wchodzić w detale, bo myślę, że każda z Nas sama wie najlepiej, jak wygospodarować czas dla siebie. Jesteś ważna, Twoje życie jest jedno:) 

Jak wyglądać młodo

Ćwiczenia a młody wygląd.

Dbamy o swoje ciało. Jest jedno, dzięki niemu jesteśmy fizycznie i żyjemy. Dzięki ćwiczeniom pomagamy zachować odpowiednią sprawność ruchową, zapobiegamy bólom czy też nadwadze. Taki tip szukamy aktywności fizycznych, które lubimy, które nas relaksują. Nie widzę sensu w wyciskowych ćwiczeniach, które przeciążają, meczą ciało. Ja mam takie doświadczenie z siłką, że po miesiącu słomianego zapału, odpuszczałam ze względu na duże zmęczenie, które czułam. Dlatego jestem zwolenniczką wybierania aktywności fizycznych, które lubimy, które nas relaksują np. joga, spacery, pływanie, tańce. To życie jest jedno, nie katujmy siebie, dbajmy o siebie!

PS: zamieniamy windę na schody i przebywanie na świeżym powietrzu, (sprawa, że cera jest dotleniona).

U mnie dobrze sprawdzają się długie spacery z pieskami i joga kręgosłupa na odcinek szyjny i lędźwiowy. 

Wysypiam się + sposób spania

Dobry i odpowiednia długość snu ma znaczący wpływ na młody wygląd. Nie ma jednej dobrej długości snu, zwracaj uwagę na siebie, czy czujesz się wypoczęta? Zdarza mi się popołudniowa drzemka, dzięki czemu regeneruje moje ciało i mam zapas energii do pracy.
Układając się do snu, zwracaj uwagę na sposób spania. Kwestia ułożenia głowy będzie determinowała powstawanie zmarszczek, ponieważ poduszka gniecie nasz policzek. 8h snu przez całe życie ma znacznie.

Podczas snu skóra sama z siebie się regeneruje i dochodzi do naprawy różnych uszkodzeń. Te samoregenerujące procesy zachodzą po 22.00. Dochodzi wówczas do odbudowy naskórka, komórki dotlenione i odżywione, wyrównania poziomu wody i regeneracji kolagenu.

Jak wyglądać młodziej - sen
 

Jak wyglądać młodziej? Dieta

Nie jest tajemnicą, że to, co jemy, wpływa bezpośrednio, na to, jak wyglądamy. Jesteśmy tym, co jemy. Odpowiednie produkty przeciwstarzeniowe determinują długość życia. Dlaczego? Bo ich wartości odżywcze niwelują ryzyko chorób i innych problemów wynikających z wieku. Dodatkowo zdrowe jedzenie polepszy jędrność skóry, poprawi odporność i wpłynie na paznokcie i włosy. Unikaj produktów, których trawienie przez organizm jest męczące. Takie rzeczy, zwłaszcza dania smażone, przetworzone czy też z cukrem zabierają energie organizmowi, bo musi ją przeznaczyć na ich strawienie. Świeże produkty dostarczają odpowiednich witamin, składników, które wpływają na młodość i witalność.
Nie chcę się bawić tutaj w dietetyka i dosyłam Cię do blogów, specjalistów od żywienia, które produkty oni rekomendują, jeśli idzie o odżywianie. Pamiętaj, że tutaj chodzi o zmianę nawyków żywieniowych, a nie duże zmiany np. zamiast oleju – oliwa z oliwek, dorzucenie do śniadania owoców. Przede wszystkim ma być smacznie, a jedzenie ma Ci sprawiać przyjemność. Na wielu stronach w liście produktów rekomendowanych znalazłam brokuła, ale nie przepadam za tym warzywem, wiec go nie mam w mojej diecie, za to kilogramami jem pomidory, od kanapek po makarony zrobione z samych pomidorów.

Jak wyglądać młodo - dieta

Palenie i alkohol. Jak wyglądać młodziej?

Papierosy zawierają szereg substancji smolistych uszkadzających komórki, poza tym, że szkoda cerze (skóra jest niedotleniona) , są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Powodują żółte zęby, nieprzyjemny zapach z ust, choroby układu krążenia, raki …. Jednym słowem zło samo w sobie.
PS: paliłam kiedyś i rzuciłam, wiem, że trzeba dużo samozaparcia. Kibicuje!

Alkohol odwadnia organizm, ponieważ obniża wytwarzania kolagenu przez nasze ciało. Dodatkowo picie wysokoprocentowych napojów podwyższa poziom cukru we krwi. To w kolei wpływa na proces glikacji, czyli niekontrolowaną modyfikację białek, między innymi kolagenu. Kiedy kolagen zostaje uszkodzony, również tkanka ( skóra) zostaje uszkodzona. W naszym ciele wszystko jest ze sobą powiązane.

Pielęgnacja. Jak wyglądać młodziej?

Nawilżamy ciało od zewnątrz kremami, balsamami, mleczkami. Rekomenduje wcieranie balsamów do ciała, jako rytuał. U mnie super to działa po kąpieli.
Zwracaj szczególną uwagę na okolice szyi i dekoltu, tam skóra jest bardzo delikatna, ale też najbardziej pokazuje nasz wiek, bo często zapominamy o jej nawilżaniu.

A jakie Ty masz sposoby na dobry i młody  wygląd? Jeśli chcesz dowiedzieć się o najczęstszych błędach modowych, które dodają lat, to zachęcam do przeczytania wpisu na ten temat tutaj.

Więcej informacji na temat tego, jak wygrać młodziej, znajdziesz w tym wideo, a w tym wpisie kilka wskazówek w kreowaniu stylu w dojrzałym wieku.

Leave a comment