Ubrania mają moc, pomagają wydłużyć sylwetkę, skrócić, dodać kilogramów, czy też ich odjąć. W tym wpisie pokażę, jak wydłużyć sylwetkę stosując kilka prostych sztuczek stylizacyjnych, nie będę tutaj mówić o wysokich obcasach:)

Jak wydłużyć sylwetkę? Proporcje

Po pierwsze, żeby wydłużyć sylwetkę, należy zadbać o zachowanie odpowiednich proporcji. Ważne jest podkreślanie talii , przy jednoczesnym jej zaakcentowaniu. Taki zabieg stylizacyjny powoduje, że powstaje złudzenie optyczne i nogi zaczynają się wyżej. Nie podkreślenie pasa zaburza proporcje ciała. Tułów jest wydłużony kosztem nóg, dlatego talię dobrze zaakcentować paskiem, bądź odpowiednim krojem. Oprócz podkreślenia talii bardzo ważne jest jej właściwe umiejscowienie, około 3-4 centymetrów nad pępkiem. Jeśli talia będzie położona za nisko w stylizacji, to tors będzie za długi w stosunku do nóg. A jeśli będzie za wysoko, to tułów będzie za krótki w porównaniu z nogami. Przy sylwetce niskiej dbamy, żeby tułów i nogi miały odpowiednią długość, bo 10 cm w górę/dól przy niewłaściwym kroju może zaburzyć proporcje sylwetki.

jak wyglądać na wyższąjak wydłużyć sylwetkę
Niska kobieta, budowanie stylizacji.

Drugą zasadą jest łączenie ubrań luźnych z dopasowanych. Kobiety niskie powinny unikać ubrań, które są bardzo dopasowane i za dużych. Ubrania obcisłe pomniejszą optycznie postać, a za duże dają efekt worka i tonięcia w tych rzeczach. Dlatego sprawdzi się tutaj zasada łączenia luźnej góry z dopasowany dołem i na odwrót dopasowany dół z luźną górą. Ta zasada odnosi się tylko do kobiet niskich, a szczupłych. W przypadku kobiet niskich z rozmiarem plus size ubrania powinny być blisko ciała, ale znowu nie zza obcisłe. Dlaczego? Bo jeżeli rzeczy będą za bardzo przylegające, to podkreślą wszelkie fałdki.

Jak się ubierać przy niskim wzroście

Niska dziewczyna - jak się ubierać

Eksponujemy górną partię ciała.

Trzecia zasada dotyczy skupiania uwagi na górnej części sylwetki. W jaki sposób można to robić? Na przykład poprzez różnego rodzaju upięcia włosów np. kucyki, bujne fryzury, kapelusze. Sprawdzi się zakładanie bluzek, które są bardziej stroje na górze, niż spodnie. Dodatkowo pilnujemy, żeby górna część garderoby była jaśniejsza, niż dół . Zakładamy jasne ubrania na górze, ciemny na dole. Unikamy na pewno wszelkich wzorzystych, kolorowych spódnic /spodni. Bo to skupia uwagę na nogach. A więcej o tym jak wpływają wzory na proporcje, znajdziesz tutaj.

Jak wydłużyć sylwetkę - niska kobieta

Jak wydłużyć sylwetkę? Krawcowa.

Po czwarte, kiedy kupujesz ubrania i wiesz, że prawdopodobnie będziesz musiała je zanieść do krawca, bo są za długie, albo za bardzo odstają. To sugeruję, żebyś przyjrzała się, czy poprawka, którą chcesz wykonać, jest możliwa. Niektóre przeszycia niszczą ubrani np. przesunięcie kieszonki, ślad po tym zostanie na ubraniu w postaci szwów. Alternatywą dla korekty ubrań u krawca będą zakupy w działach petit, zakupy online. Jeśli idzie o sieciówki, to warto zajrzeć na dział dziecięcy. Uwaga na kroje, wzory, żeby nie wyglądać zbyt dziecięco. Niektóre ubrania charakteryzują wzorami, które są bardzo infantylne.

We wpisie omówiłam podstawowe zasady, jak wydłużyć sylwetkę przy niskim wzroście, ale w sposób wyczerpujący mówię o tym na kanale. Zapraszam!

Leave a comment