Jak dobrać torebkę do butów, tak żeby razem tworzyły spójny i przemyślany zestaw? Postaram się na to odpowiedź w tym wpisie. I przyznam, że dość często w pracy stylistki spotykam się z tej natury wątpliwościami. Z doświadczenia mogę też powiedzieć, że kobiety dzielą się na butoholiczki i torebkoholiczki:) Tak, tak to pewien stopień uzależnienia, co jakiś okres czasu szafa systematycznie powiększa się o nowe buty, bądź torebkę:)

Jak dobrać torebkę do butów?

Kiedyś, kiedyś, kiedyś było takie ,,przykazanie modowe” , która mówiło, że buty i torebka powinny pasować do siebie kolorystycznie. Ona była ,,święta” i powszechna. Za faux pax uchodziło ich nie dobranie. Obecnie ta reguła zachowała się jedynie w formalnym i oficjalnym stroju biznesowym. Chodź chcę wyraźnie zaznaczyć, że nie jest błędem dobieranie torebki do butów, to dobrze zadbać o to, żeby te dodatki różniły się od siebie fakturą, kolorem bądź wykończeniem. Jeśli zakładamy różowe buty i torebkę to postarajmy się, żeby ich nasycenie było inne, nadal operujemy z w palecie różu, ale jak poniżej (popatrz na zdjęcie) wykończenie jest inne. Torebka jest matowa, buty błyszczące.

Jak dobrać torebkę do butów

„Damska torebka jest jak Google. Jest w niej wszystko.
Tyle, że czas wyszukiwania jest znacznie dłuższy … “

Cytat z internetu

Jaki kolor torebki jest najbardziej uniwersalny?

Moim zdaniem kolorem, który współgra z większością rzeczy z szafy, będzie pasował na rożne pory roku jest szary. Szary zaliczany jest do achromatów, tzn, że nie ma dominaty barwnej i że łatwo się łączy z innymi kolorami. Zwróć uwagę, że nie zarekomendowałam czarnego, ponieważ uważam, że ciężko wygląda z letnimi stylizacjami. Dodam, że jestem zwolenniczką zmiany torebki latem, na coś wykonanego z lżejszych, wakacyjnych surowców, jak bambus, wiklina, czy torebki materiałowe.

jak wybrać wakacyjną torebkę

W przypadku wieczorach wyjść torebka powinna być niewielka. Najlepiej mała elegancka kopertówka, bądź inna torebka, którą można trzymać w dłoni, albo zawiesić na ramieniu. Raczej nie rekomenduje inwestowania w torebki wieczorowe, chyba, że prowadzisz intensywny życie towarzyskie.

Jak nosić torebkę?

Sposób noszenia torebki, może wpływać na to jak nasza sylwetka jest odbierana. Nie są to sztywne reguły, ale raczej wskazówki, jak oddziaływać na proporcje sylwetki. Odciągać uwagę, bądź ją przyciągać w miejscu, gdzie chcesz. Tutak kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać przy przygotowywaniu stylizacji:
– przy niskiej sylwetce, dobrze jest nosić wysoko torebkę, ponieważ wizualnie dodaje to centymetrów i nie obciąża dolnej partii ciała.
-przy dużym biuście lepiej będą wyglądały torebki w dłoni, bądź z długim paskiem, żeby dodatek nie skupiał zanadto uwagi na górnej części sylwetki. Ale każdy kij ma dwa końce. Jeśli chcesz po podkreślić piersi, noś wysoko torebkę.

Wskazówki dobierania torebki do butów   

Praktyczność torebki.

Zwracaj uwagę na detale, sposób zapięcia: na magnes, klamrę czy zamek. Ja ostatnio dostałam torebkę, która odpina się w ten sposób, że trzeba kliknąć jednocześnie z prawej i lewej story, żeby ją otworzyć. Denerwuj mnie to zapięcie. Muszę ją otwierać mając wolną jedną rękę (z komórką w dłoni jest niewygodnie). Sprowadź ilość kieszonek i przegródek. Lubię jak torebka ma chociaż jedną kieszonkę na zamek, łatwiej mi tam wrzucić pieniądze i klucze.

Ciężkość.

Czasami są torebki, które same z siebie już są ciężkie, poprzez rodzaj skóry wykorzystany do wykonania, okucia, czy też dodatkowe zdobienia. A czasami jest tak, że torebki👜 wypchamy ,,niezbędnikami” na cały dzień poza domem. Ja bardzo często nosiłam dwudaniowy obiad do pracy (pół litrowy słoik z zupą,sałatka, ziemniaki i mięso).Ciężka torebka przekłada się bezpośrednio na nasze zdrowie, napięta szyja i barki, czasami wbity ślad po rączce i pieczenie ramienia. Albo różnego rodzaju problemy z kręgosłupem.

Zasada proporcji dodatków.

Torebka ,,rośnie wraz z rozmiarem”. Omówię to na sylwetkach np. przy plus size, większa torebka. Mam świadomość tego, że swojego czasu były modne małe, niewielkie torebki i wszystkie kobiety bez względu na swoją sylwetkę je nosiły. Więc jak interpretować tą zasadę? Jeśli zależy Ci na tym, żeby dodatki podkreślały twoją figurę, to warto znać tą regułę stylizacji. I lepiej inwestować w droższą torebkę, która współgra z proporcjami. W mojej pracy stawiam na rozwiązania długoterminowe, niż krótkie trendy.

jak wybrać torebkę na jesień

Zasada stylu.

Buty z torebką powinny grać w jednej drużynie stylistycznej. Kowbojki w połączaniu z torebką boho. Masywny, czarny but, trochę rockowy będzie się dobrze prezentował z torebką z ćwiekami. Pamiętaj o tym, co napisałam wcześniej, spójnym dodatkami możesz szybko zmienić estetykę stylizacji, pozostając przy takiej samej bazie. (np jeansy i bluzka).

dobieranie torebki do butów

odzwierciedlamy jeden z kolorów, który pojawia się w stylizacji. Np. mają spódnicę zielono- żółte wzory, można dobrać torebkę pod jeden z kolorów przeważających się w całym zestawianiu. PS: niekoniecznie muszą to być buty:) Ta zasada dobrze działa przy printach, wzorach i nadrukach.

jak dobrać torebkę do damskiego garnituru
Lubisz torebki? Czym się kierujesz, dobierając torebkę do przygotowanej stylizacji

Więcej o łączeniu dobieraniu butów do torebki, znajdziesz we wpisie: jak łączyć dodatki. Napomknę tyko, że możesz stowarzyszyć total look i dobrać torebkę z butami pod kolor ubrania, albo iść w kontrasty np. białą stylizacje, przełamać złotą torebką.

Leave a comment