Białe stylizacje na lato to najczęstszy wybór modowy wielu kobiet i mężczyzn. Możesz też zauważyć pewną korelację między białymi domkami na południu Europy, białymi szatami szejków i malowaniem drzew na biało wiosną/latem, a kolorem białym latem. Dlaczego biały bywa wykorzystywany, kiedy jest ciepło? Ponieważ ten odbija promiennie słoneczne, a wszystkie inne kolory je pochłaniają. Pochłanianie kolorów przez inne barwy, powoduje ogrzewanie, a to daje ciepło. Dlatego biel, daje chłód latem. Nie rekomenduje na ciepłe dni czarny, bo w nim będzie Ci najcieplej.

Czy biąły pasuje każdemu?

Tak, tylko zwracamy uwagę na tonację, ciepła czy chłodna. Kolor powinien być dobrany do typu rody, ciepłe typy – kości słoniowej, beżowy z namiastką pigmentu żółtego. Zimne tony skóry-chłodne odcienie meli. Czysta biel, będąca kolorem neutralnym powinna pasować każdej z nas, bez względu na ton skóry. A o tym, jak określić ton skóry, dowiesz się w moim kursie o kolorach. Ps: ale nie tylko o tym, ale tez o łączeniu bieli z innymi kolorami. Biel latem pięknie podkreśli opaleniznę, a w codziennych stylizacjach doda świeżości i odejmie lat.

Jak utrzymać biel rzeczy białych?

Niestety wiele białych rzeczy szybko się brudzi. Inne kolory też się brudzą, ale na bieli to widać. Każda plama z potu, plama z trawy, czy też suszenie na ostrym słońcu może spowodować, że ubranie z czasem szarzeje, bądź żółknie. Co wiec robić, żeby białe rzeczy nie żółkły? Jednym z domowych sposobów na pranie białych ubrań jest dodanie do prania dwóch trzech łyżeczek sody oczyszczonej. Można ją wrzucić do proszku, albo do bębna od pralki (ale wcześniej najlepiej ja rozpuścić w wodzie) . Kolejnym składnikiem, kory znajdzie się w każdym domu i można wykorzystać do prania białych rzeczy jest woda utleniona. 1 łyżeczka wody utlenione na 3 litry wody, nie tylko wybieli, ale też wyczyści plamy z trawy. Przy delikatnych tkaninach dobrze sprawdzi się pranie ręczne z dodatkiem szarego mydła i proszku do pieczenia, temperatura wody powinna być letnia.

Białe stylizacje na lato

Poniżej przygotowałam kilka stalówek utrzymanych w kolorze biały. Najtrudniejszą rzeczą przy budowaniu zestawów jest dobranie odcieni bieli między sobą. Czasami zestawiając jeden odcień bieli z drugim, ten pierwszy wydaje się być poszarzały albo żółty. Dlatego tutaj uczulam na łącznie bieli obok siebie, zwłaszcza spodni czy spódnicy z białą bluzką. Białe można też łączyć z innymi kolorami w poszukiwaniu ciekawszych rozwiązań stylistycznych.

Tutaj postawiłam na białe ubrania uzupełniłam różowymi wstawkami, zwró uwagę, że różowy ktory użyłam jest nieco rozbielony.

Białe letnie stylizacje

Kiedy nie zakładamy biąłego latem?

Jedyną sytuacją, która przychodzi mi na myśl, jest wesele. Chyba, ze same jesteśmy panną młodą:). A wiem, że kusi białe ubrani, zwłaszcza teraz latem, jak jest ciepło.

Leave a comment

error: Content is protected !!