Jak ubierać się kolorowo? Marzą mi się kolorowe polskie ulice, a nie ludzie w biało-czarno-szarych stylizacjach, bo pasują do wszystkiego i są bezpieczne:) Szafy kapsułowe w kolory i wzory, a nie bezpieczne łączenia achromatów. Panuje takie przekonanie, że klasyka to stonowane kolory, a ja chcę pokazywać, że klasyka to też kolory i że są inne czynniki, które decydują, czy ubranie będzie sezonowe, czy bazowe (na wieki):) . Chciałabym, żeby coraz więcej kobiet i mężczyzn miało fantazję, pokazywało swój charakter poprzez kolorowe ubrania. Chcę koloru na ulicy i odwagi w wyrażaniu siebie. Uwierz mi, że kolor nie zabiera profesjonalizmu, a wręcz przeciwnie wyróżnia nas i pomaga zwrócić uwagę.

Dwa słowa o kolorze

Ubierania się kolorowo jest dla mnie przepisem na poprawę nastroju i pobudzeniem swojej kreatywności. Kolor sprawia, że stylizacje są żywsze, dynamiczniejsze i ciekawsze. Niektóre kolory na poziomie podświadomym mogą oddziaływać na nasze emocje i jak się czujemy w kontakcie z daną marką, albo jak chcemy być postrzegani. Kolor potrafi też odjąć lat, jeśli jest dobrze dobrany, albo podkreśla naszą naturę. Ja świetnie wyglądam w zimnych kolorach, ale nie najlepiej w żółtym i pomarańczowym. Kolor też służy dojrzałym kobietą, gdy naturalny pigment jest już wytrącony z tonu skóry. Ze sprawą koloru ich stylizacje są energiczniejsze, a Panie wyglądają młodziej.

kolorowe ubrania do biura

W pracy kolorowe ubrania mogą pomóc wyróżnić się wśród zespołu i podkreślić nasza osobowość, zaś w sprzedaży i bezpośrednim kontakcie z klientem determinować zakup. Jeśli masz klienta w marynarce, która różni się od wszystkich innych, przypuszczam, że go zapamiętasz po całym dniu pracy. Tak samo ten proces działa w drugą stronę. Jeśli prezentujesz coś klientowi, a wcześniej robiło to 5 innych osób, również poprzez kolor zwiększasz szansę na pozostanie w pamięci. Zwróć też uwagę, z jaką dbałością osoby kreujące markę osobistą wybierają kolor i używają go w budowaniu brandu (posty, czcionka, blog) oraz tworzeniu stylizacji (podczas prezentacji, szkoleń) z tym kolorem. Kolejna ciekawostka: w dużej większości marki osobiste decydują się na żywe kolory, a nie stonowane, bo to pozwala zostać zapamiętanym. Pomyśl teraz o, chociaż jeden osobie z internetu, którą oglądasz i zadaj sobie pytanie: z jakim kolorem ją utożsamiasz?

Niebieski

Niebieski i jasnoniebieski  to kolory, którym przypisuje się relaksujące działanie. Dają wolności i świeżości, przekazują spokój poprzez odprężenie umysłu i ciała. Są w szczególności wskazane, kiedy chcesz się zrelaksować albo uspokoić. Dlatego często spotkasz go na piżamach i koszulach nocnych, bo wpływa stymulująco na sen.

Symbolika koloru żółtego w ubiorze

Żółty jest kolorem słońca, emanuje radością i optymizmem. Polecany zwłaszcza na chandrę i deszczowe dni 🙂

Jak Jak ubierać się kolorowo?

Kolor powoduje, że nie jesteś już niewidoczna w tłumie, wyróżnia Cię, zwraca uwagę, sprawia że stajesz w centrum uwagi. Pojawia się myśl i konsternacja ,,bo oni patrzą na mnie” i może robi się dziwacznie. Nagle z niewidzialnej osoby ubranej w stonowane kolory, jesteś w centrum uwagi. Ale tak nie musi być, dzisiaj kilka wskazówek: jak sprawić, żeby noszenie koloru stało się przyjemniejsze .

Kolorowe dodatki

Najprościej zacząć od dodatków, nie wywoła to szoku u Ciebie:) Dodanie tylko jednego elementu, który jest w kolorze, zmieni całą Twoją stylizację. A co za tym idzie odbiór całej stylizacji. Wystarczy kolorowy but, czy też torebka, żeby biało – czarn stylizacja nabrała życia i powera energetycznego. Można też iść w delikatniejsze wersje dodatków, jak pasek, gumka do włosów, czy kolorowa biżuteria. Najważniejsze, żeby zacząć, a to pociągnie inne zmiany za sobą i mam nadzieję, że obudzi ,,głód koloru w Twojej garderobie”

Ulubione fasony w kolorze

Kolor do szafy możesz przemyć za pomocą swoich ulubionych krajów ubrań. Załóżmy, że lubisz chodzić zimą w golfie, dodam do czego, że w czarnym. I teraz kupujesz prosty/ zwykły golf, ale już w kolorze. Raczej nie polecam wyskakiwać jak filip z konopi z nowymi krojami np. falbanami, jeśli ich wcześniej nie nosiłaś. Tutaj przysłowie ,co za dużo, to nie zdrowo. Zmiana w szafie ma być procesem, a nie rewolucją:) Małymi krokami zacznij oswajać się z kolorem w kroju, którym lubisz. Sprawi to, że będziesz czuła się bezpiecznie.

Kolorowe ubrania w Twoim kolorze


Kolejna moja rada, zakładaj kolor, który lubisz, brzmi prosto, ale uwierz mi, czasami praca redaktorów mody o modnych kolor na dany rok, robi swoje:) Jak ni elubisz czerownego, to nie lubisz i nie ma się co do niego przekonywać. Ja mam tak z kolorem żółtym wokoło buzi, to nie jest mój kolor i unikam go jak ognia. Mój tip: sprobuj z niebieksim – to jest taki kolorr, ktory zazwyczja pasuje wszytskim i ma różne odcienie, nie jest agresywny i dobrz się kojarzy. Jest stosowany w dress codize, ale też wtedy kiedy chcesz wyglądac profesjonlalnie.
Połącz kolor czymś z neutralnym. Noszenie koloru z czernią, wielbłądem lub dżinsem sprawia, że ​​jest bardziej wyciszony i poręczny. Nei wywoła to szoku u Cb ale tez u twoich najbliższych.

jak ubierac sie kolorowo

Podrzucam też wpis o tym jak łączyć kolory oraz kurs poświęcony łączeniu kolorów i printów, bo mam nadzieję, że przekonałam Cie do zwiększenia dawki koloru w szafie!

Leave a comment

error: Content is protected !!