Chyba najczęstszym wakacyjnym problem jest: jak dobrze spakować walizkę na urlop? Z jednej strony wziąć to, co potrzeba, a z drugiej strony nie przesadzić. Alternatywą jest dokupywanie rzeczy na miejscu, ps: ale nie zawsze jest to możliwe Pamiętam kiedy wylądowałam w Rzymie o drugiej w nocy, miałam prywatne mieszkanie przez portal AIRNB w okolicach lotniska. Na miejscu okazało się, że, nie ma mydła. Ja też go nie wzięłam, bo założyłam, że znajdę w mieszkaniu (i że to jest podstawa), o 2.00 w nocy sklepy pozamykane, wiec finalnie musiałam wykorzystać moje drogie kosmetyki do mycia twarzy:( teraz prowizorycznie zabieram ze sobą miniaturkę mydła. Dlatego pokaże jak spakować walizkę na podstawie moich walizkowych doświadczeń, bo wierze w to, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach:)

Jak spakować walizkę? Wskazówki

Pogoda

Sprawdź prognozę pogody na urlop – najlepiej długoterminową. Zrozumienie warunków atmosferycznych ułatwia pakowanie i zabranie niezbędnych rzeczy. Jeśli jedziesz na plażę, to zamiast butów górskich lepiej zabrać dwa dodatkowe stroje kąpielowe na zmianę. Dodatkowo zawsze zabieram ze sobą parę dłuższych spodni i sweter, żeby wieczorami mieć coś to otulenia.

Jak spakować walizkę na urlop

Rzeczy sprawdzone

Nie kupuj rzeczy na wyjazd bez uprzedniego ich sprawdzenia. Chyba nie ma nic gorszego, jak nowe buty, które obgryzają i powodują duży dyskomfort podczas chodzenia. Duży nacisk kładę na obuwie, bo wiem, że często to jest, największym wakacyjnym wyzwaniem przy zwiedzaniu i przemieszczaniu się na piechotę. Bluzka, która gryzie, czy kurtka która miała chronić przed deszczem, a przemaka. Spodnie które po praniu zrobiły się za ciasne i tylko zajęły przestrzeń w walizce. Testuj, sprawdzaj ubrania na podróż. One mają być komfortowe, nie masz nic na zmianę w razie czego.

Czas

Daj sobie czas na spakowanie torby. Moja metoda – to tydzień przed wyjazdem, rozłożenie walizki i wrzucanie do niej rzeczy, które uważam za niezbędne. W międzyczasie zastanawiam się co by mi się przydało i tak dokładam brakujące elementy, dokupuje to, czego mi brakuje, w zależności od moich potrzeb. Dzięki temu mam czas na przygotowanie się
na urlop i mądre wykorzystanie przestrzeni w walizce.
Dodatkowo mam przygotowaną listę rzecz, które zawsze ze sobą zabieram, kiedy oddalam się od domu, jak szczoteczka, grzebień, krem do twarzy itp..

Szafa kapsułowa

Stwórz zestawy na każdy dzień twoich wakacji. Dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu gotowych stylizacji, zaplanujesz, co wsiąść do walizki. Zaoszczędzisz czas podczas ubierania się i przede wszystkim zyskasz miejsce w bagażu eliminując rzeczy „na wszelki wypadek”. Poza tym szafa kapsułowa umożliwia stworzenie wielu stylizacji, dzięki dowolnemu miksowaniu elementów miedzy sobą. Będziesz miała wrażenie noszenia nowych rzeczy:)

szafa kapsułowa na wakacje


A więcej na temat wakacyjnej garderoby, znajdziesz na moim YouTubie:

Prasowanie

Zabierz rzeczy, które nie będą wymagały prasowania. Jeśli jest to konieczne, zabierz parownice do ubrań, albo sprawdź, czy na miejscu mają żelazko. Jeśli tak, to polecam hurtem po przyjeździe od razu wyprasować wszystkie rzeczy, żeby wieczorami nie czekać na żelazko. Zazwyczaj w hotelach mają dwa żelazka na cała strukturę i czas oczekiwania jest długi. Alternatywą może być prasowanie w łazience. Poniżej link do mojego postu z Ig.

https://www.instagram.com/p/CRb9G5nIwhS/

Ubrania stosowne do kultury

Dobrze jest zorientować się, co do sposobu ubierania się w niektórych częściach świata, żeby czuć się bezpiecznie. I nie ryzykować
karami finansowymi za niestosowanie się do prawa. Są państwa , gdzie normy religijne są normami prawnymi. W przypadku krajów muzułmańskich i niektórych krajów azjatyckich bezpieczniej jest
zrezygnować z ubrań odsłaniających dekolt, czy też innych części ciała (stosownie do obowiązującego prawa, zwyczajów) . Mieć coś, czym można się zakryć. Chodź w niektórych miejscach w Europie, również przed wejściem do świątyni jest wymaganie np. zakrycie ramion. Dobrze to uwzględnić w planie podróży i w takich sytuacjach wyciągnąć szalik, czy sweter z plecaka.

A na wakcje polecam Apulie, południe Włoch.

Leave a comment