Zakupy w Mediolanie. Stolica Lombardii to moje drugie miasto włoskie, gdzie przyszło mi studiować, a później żyć. Kiedy tam pojechałam po raz pierwszy i wysiadłam na stacji głównej, byłam przerażona wielkością miasta, miksu kultur i ogromnymi budynkami. Późnej zakochałam się w tym mieście , ale to nie była miłość od pierwszego wejrzenia:)

zakupy w Mediolanie

Zakupy w Mediolanie.

Dlatego w ramach mojej pracy personal shoppera /stylistki oferuje usługę zakupów w Mediolanie, bo znam miasto i wiem, gdzie iść na shopping. Mediolan jest znany, jako „światowa stolicy mody” i został mu przyznany przez Global Language Monitor w 2009 roku. Odbywają się tutaj liczne pokazy, ale bez specjalnego zaproszenia, można co najwyżej zdjęcia VIP-a porobić i pokręcić się w okolicach. Czasami na ulicach robione są sesje zdjęciowe, ale wówczas ciężko przejść przez tłum gapiów.

Chodź fajnie podglądnąć, jak to z boku wygląda i ile osób pracuje nad finalnym efektem. Milano (to włoski odpowiednik Mediolanu) to też miejsce kształcenia projektantów i wysokiego poziomu rzemieślnictwa. Samo miasto w sobie dużo oferuje, od rozrywki, poprzez zakupy, a kończąc na architekturze i meczach piłki nożnej. Shopping w stolicy mody to klika pólek cenowych, od tych na każdą kieszeń, po bardzo luksusowe. A sama jakość produktów może być bardzo wysoka, albo bardzo słaba. W każdym bądź razie to miejsce na każdą kieszeń i różne gusta:)

Kiedy zakupy w Mediolanie?

Jeśli zależy Ci na tym, żeby zapłacić mniej za ubrania i dodatki to najlepiej załapać się na wyprzedaże. One w stosunku do polskich , które starują zaraz po Wilgi, zaczynają się później bo koło 06.01. Więc najlepszy czas to po świece trzech króli, coś pomiędzy styczniem a lutym. Na początku wyprzedaży łatwiej znaleźć rozmiarówkę, ale pod koniec można coś uszczelnić w dobrej cenie. Więc zależy od twoich oczekiwań. Jak miałam coś upatrzonego, to kupowałam na początku szału przecenowego, a jak polowałam na okazje cenowe to końcówka wyprzedaży:)
Kolejnym okresem jest lipiec/ sierpień. Chodź musisz się liczyć, że Medialńczycy którzy pracują na własny rachunek, lubią sobie w tym okresie robić wakacje i np. w weekendy sklepy są zamknięte. Jeśli chodzi o duże brandy/ marki nie ma problemu zamkniętych sklepów, bo zawsze ktoś pracuje w zastępstwie kolegi/koleżanki.

Gdzie na zakupy w Mediolanie?

Ulice handlowe można podzielić na te, gdzie można zajrzeć do luksusowych sklepów, oraz te, w których znajdują się sklepy niskobudżetowe, a przez to bardziej przystępne cenowo. Większość głównych marek jest znajduje się w tak zwanej dzielnicy mody Quadrilatero d’Oro („złoty prostokąt”) – graniczącej z Via Senato i Via Merone od północy i południa oraz Corso Venezia i Via Manzoni od wschodu i zachodu. To tutaj znajdziesz sklepy luksusowe z najnowszymi kolekcjami i pięknymi witrynami sklepowymi. Przykłady marek:  Prada, Gucci, Moschino, Versace i Bulgari. Często nad tymi gablotami sklepowymi pracują jedni z z najpopularniejszych projektantów wnętrz. Niesamowicie spektakularne są te robione przed Bożym Narodzeniem. To w Mediolanie naszła mnie refleksja, że witryny sklepowe mogą być malutkim dziełem sztuki. A poniżej dowody!

gdzie iść na shopping w Mediolanie
sklepy w Mediolanie
najciekawsze witryny sklepowe
najciekawsze_witryny_sklepowe

Sklepy, które tutaj znajdziesz, to najwyższa półka cenowa z najnowszymi trendami.

Oprócz oczywistych wyborów, które pod pewnymi względami działają również jako najlepsze lokalne atrakcje, najlepsze sklepy w Mediolanie są nieco trudniejsze do znalezienie. Wiele z nich jest ukrytych daleko od poziomu ulicy. Można je znaleźć w skromnych uliczkach, wśród anonimowych barów i restauracji, trochę na boku. Nie zniechęcaj się miejscówkami z dala od utartych szlaków, warto czasami pobłądzić. Te malutkie butiki często mają wyjątkowe perełki krawieckie.

Zakupy w Mediolanie … ciąg dalszy

Godne polecenia są też dzielnice: Corso di Porta Ticinese, Navigli, Via Brera i Via Dante. Idąc wzdłuż Porta Ticinese mozna wyjśc na Navigli. W okolicach Corso di Porta Ticinese oraz w rejonie Navigli oprócz licznych zabytków i pięknych miejsc znajdziesz sklepy vintage’owe, casualowe czy militarne oraz odzież skierowaną dla miłośników muzyki rockowej i punkowej.

Zakupy Vintage w Mediolanie

Na północ od Dumo, idąc pieszo dotrze się do dzielnicy Brera. Z jednej strony jest dogodna turystycznie, bo blisko centrum Mediolanu, a z drugiej ale jest na tyle usunięta, że ​​jest tam ciszej i mniej tłoczno. Artystyczne butiki Brery sprawiają, to najlepszy wybór jeśli chcesz spacerować po bardziej wyluzowanej i nonszalanckiej części miasta. Via Brera jest królową sklepów vintage, drogocennych ręcznie robionych jubilerów, antykwariatów i sklepów z antykami. Zaznaczam, że w sierpniu nie ma tam targów vintage, to wynika z tego, że sierpień jest miesiącem uporów we Włoszech. Oprócz tego w dzielnicy Brera istnieją również perfumerie najlepszych marek, ale także sklepy, w których można tworzyć zapachy ad hoc.

Outlety w Mediolanie

Nadmienię, że wśród miejsc zakupów są outlety. Zazwyczaj znajdują się poza miastem, wiec trzeba wypożyczyć auto.

Targi w Mediolanie

Miłośnikom vintage polecam również przeróżne jarmarki, na których można znaleźć wszystkiego po trochu.W ostatnią niedzielę miesiące koło kanału Naviglio Grande jest organizowany targ antyków. Około 400 handlarzy, obowoźników prezentuje na sprzedaż: meble, odzież, biżuterię, jakieś dekoracje do domu, czy inne przedmioty użytkowe.

W tym punkcie, mój przewodnik po sklepach się kończy, jeśli będziesz mieć ochotę skorzystać z moich usług, zachęcam do kontaktu. Nie gryzę, znam Mediolan, mówię po włosku i umiem doradzić 🙂

Kontakt

Aby się ze mną skontaktować wybierz jedną z poniższych opcji.

[email protected]

telefon: +48 575 920 370

gdzie na zakupy w Mediolanie

Również oferuję usługę zakupów za stylistką w Bari oraz Florencji.

Leave a comment

error: Content is protected !!