W tym wpisie będzie o tym, jak powinien ubierać się mężczyzna z nadwagą.

Mężczyzna z tuszą. Ubrania dopasowane

Po pierwsze lepiej będą wyglądały ubrania dopasowane i w odpowiednim rozmiarze. Rzeczy nie powinny być, ani za duże ani za małe. Mam świadomość tego, że bardzo dużo mężczyzn plus size kupuje ubrania większe, bo wydaje im się że wówczas ukryje niedoskonałości swojej sylwetki. Ale efekt jest wręcz odwrotny ponieważ duże ubranie powiększają optycznie ciało. W konsekwencji wydaje się być ono większe, niż jest w rzeczywistości. I dodatkowo jeszcze takie duże ubrania dodają lat. Sylwetka gubi proporcje np. przy za dużym i długim podkoszulku tors jest wydłużony.


Mam też świadomość tego, że więksi panowie mają problem ze znalezieniem swoich rozmiarów w sklepach. Dlatego zachęcałabym Cię do zakupów online, czy też korzystania z usług krawca do szycia bądź zwężenia.
A z drugiej strony ubrania nie powinny być za bardzo dopasowane bo moim zdaniem wówczas powstaje ,,efekt parówki”. Rzeczy za ciasno przylegają, tworząc dyskomfort podczas chodzenia. Na przykład koszula jest maksymalnie napięta, tak, że guziki się rozjeżdżają- nie wygląda to korzystnie.

Dlatego tutaj zasada złotego środka. Garderobę powinna być odpowiednio dopasowana. Być blisko ciała, żeby nie dodawać kilogramów, Wszystkie rzeczy powinny tworzyć taką drugą skórę. Rozmiaru się nie ukryje, można przy dobrze dobranym ubraniu wyglądać dobrze. I to jest ta subtelna różnica miedzy za dużymi ubraniami, a dopasowaną garderobą.

jak powinien ubierać się mężczyzna przy kości

Jak powinien ubierać się mężczyzna z nadwagą? Jaka długość spodni?


W tym podpunkcie, chciałbym się skupić na spodniach. Jeżeli idzie o krój to szukała bym takich które są z wysokim stanem. Taki model nie będzie ściskał brzucha i da więcej luzu w tych okolicach. A jeśli idzie o krój to rekomenduje spodnie typu slim zamiast regular. Dlaczego? W fasonie slim, nogawka się zwęża od kolan, dzięki czemu sylwetka prezentuje się lepiej. Spodnie typu regulare będzie poszerzał nogę. Problem panów z tuszą jest taki, że mają tylko szerokie udo, zaś dolna część łydki prezentuje się szczupło, więc czemu by tego po prostu nie podkreślać odpowiednim krojem spodni.
Ten sam dyskurs tyczy się koszul. Lepszym rozwiązaniem będzie model typu slim. Chociaż mam świadomość tego, że nie każdy mężczyzna będzie dobrze się czul w takiej koszuli. Dlatego sugeruj się tym, jak ty się czujesz w danym ubraniu. Zawsze mierz, sprawdzaj, pochyl się, zegnij rękę.

Kolor. Jak powinien ubierać się mężczyzna z nadwagą?

Druga moja wskazówka dotyczy koloru. Jasne ostre kolory poszerzają optycznie sylwetkę ponieważ znajdują się na dłużej płaszczyźnie. Ciemne kolory wyszczuplają. I niekoniecznie najlepszym wyborem jest czarny. Czarny kolor przy naszym słoweńskim typie urody nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kontrast pomiędzy skórą, a kolorem jest bardzo duży. Czarny podkreśli szarość cery, zaczerwienienia, worki pod oczami. Rekomenduje odcienie granatu, grafitu, zielonego czy bordowego. Granat jest bardzo ładnym kolorem właśnie dla jasnej karnacji, bo jest elegancki, a przy tym ciemny.
Kiedy dobierasz pasek do spodni zadbaj o to, żeby pasek był w kolorze spodni albo na odwrót spodnie w kolorze paska. Ponieważ wówczas nie przyciągasz uwagi w miejsca brzucha. Zwrócił uwagę, że kiedy ten pasek odcinał by się kolorystycznie od spodni zwracał uwagę na brzuszek. A Tobie zależy na tym, żeby odwracać uwagę od mankamentów sylwetki (w tym wypadku brzucha). Ubrania w podobnych kolorach, nie tworzą poziomych podziałów sylwetki. Zgrane kolorystyczne rzeczy tworzą pionową linię z sylwetki, przez co wyszczuplają postać.

jak powinien ubierać się mężczyzna z dużym brzuchem

Materiały


Dobrze będą prezentowały się płótna oraz sztywne tkaniny. Na pewno unikaj materiałów z domieszką lycry, stretchu, czy też wszelkiego rodzaju tkanin który bardzo opinają sylwetkę. Dlaczego? Ponieważ takie materiały formują sylwetkę i trzymają ją w ryzach. Prosty przykład jeśli masz np. koszulę to poprzez fakt że jest ona sztywna np. na brzuchu nie będą podkreślone fałdki. W przypadku zaś np. jakiegoś podkoszulka, który będzie choć w niewielkim stopniu przylegała do brzucha, tłuszcz na brzuchu jest zaakcentowany. Nie najlepiej na męskiej sylwetce przy kości wyglądają materiały z wypukłą strukturą np. polar, wuczki. Takie materiały dodają objętości swoją strukturą.

 ubierać się  mężczyzna z nadwagą

Budowanie pionów

Stosuj w swojej stylizacji pionowe, bądź ukośnie podziały np. sweter kardigan- rząd guzików tworzy pion. Sprawdzi się sweter z dekoltem V, wyciągnie sylwetkę. Spodnie w kant – układa się pion.

Po lewej stronie warstwy nakładają się na siebie, tworząc cięcia sylwetki w poziomi (buty w innym kolorze niż spodnie. Koszula, która wystaje zza swetra. Różnica kolorystyczne miedzy dołem, a górą). Pan po prawej ma rozpięty płaszczy, działa to wydłużająco na jego sylwetkę, góra i dół zestawu są w zbliżonych kolorach.

Dodatki

Akcesoria dobiera się proporcjonalnie do sylwetki. Duży mężczyzna duży dodatek . Na nadgarstku, duży zegarek. Mały zegarek będzie prezentował się niekorzystnie na masywnej dłoni. To samo, jeśli idzie o okulary. Drobne okulary na dużej twarzy, będą zaburzały harmonię i postrzeganie twarzy.
Również męskie torby na laptopa powinny uwzględniać wielkość właściciela.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym: Jak powinien ubierać się mężczyzna z nadwagą?, to zapraszam na mój kanał na Yt, a jeśli mogę Ci pomóc w pracy nad stylem, to tutaj znajdziesz detale.

Leave a comment